Przepis na naturalny kompres pod oczy

Zauważyłaś, że kosmetyki naturalne działają na ciebie zbawiennie, a twoja cera wygląda po nich tak dobrze jak jeszcze nigdy dotąd? W takim razie wiesz już, czego powinnaś szukać w drogeriach, by efektywnie wpływać na swoją urodę. A możesz zaszaleć jeszcze bardziej i umieścić w swojej pielęgnacji kosmetyki tworzone samodzielnie. Zacznij od tych najprostszych i w pierwszej kolejności naucz się wykonywać naturalne toniki. Będziesz mogła ich używać na całej twarzy, jak i punktowo – np. jako łagodzący i regenerujący kompres pod oczy.

Zanim zaczniesz działać i rozpoczniesz tworzenie fantastycznej mikstury, przygotuj sobie wszystkie składniki. A chodzi tutaj o: kilka goździków, jagody jałowca, skórkę z pomarańczy, gałązkę rozmarynu, igiełki sosny oraz alkohol (najlepiej sprawdzi się czysta wódka). Jeżeli któregoś ze składników nie masz akurat w domu, wybierz się do sklepu zielarskiego lub marketu ze zdrowymi produktami. W takich punktach na pewno wszystko znajdziesz. A bardzo możliwe, że ich asortyment zainspiruje cię do tego, by stworzyć jeszcze inne ciekawe kosmetyki naturalne.

Wyróżniające się na rynku kosmetyki naturalne do twarzy

Teraz możesz już zacząć działać. Najpierw weź kilka lub kilkanaście igiełek sosny i gałązkę rozmarynu, a następnie połam to wszystko na malutkie kawałeczki. Możesz też rozkruszyć wszystko tłuczkiem bądź rozgnieść szybko w dłoniach. Przesyp kawałki do butelki i dodaj do nich 5 jagód jałowca, 5 goździków oraz startą skórkę z połowy dużej pomarańczy. Taką mieszankę musisz zalać alkoholem, by całkowicie ją przykryć. Naczynie odstaw do chłodnego miejsca i tam przetrzymuj przez ok. 2 tygodnie. Każdego dnia możesz też delikatnie wstrząsnąć butelką, by składniki lepiej się ze sobą połączyły.

Sprawdź jak działa tonik do twarzy Hebe

Po upływie dwóch tygodni musisz odcedzić przygotowany w ten sposób roztwór. Powstały tonik nakładaj bezpośrednio na skórę lub wylewaj go na płatek kosmetyczny i wtedy przecieraj twarz po myciu. Podobne kosmetyki wykonasz w równie prosty sposób. A jeśli nie chcesz się z nimi bawić – szukaj gotowców w drogeriach.

Dodaj komentarz