Olej z dzikiej róży-preparat o zbawiennej mocy dla każdej skóry

Nie wszystkie koncerny stawiają na modę i chemiczne zamienniki. Znaczna większość sprawdza chętnie babcine i ludowe receptury oraz zbiera przydrożne dary natury, by stworzyć najdoskonalsze połączenia.

Nowoczesna kosmetologia coraz chętniej korzysta z naturalnych, często zapomnianych, składników. Większość z nich występuje jako naturalny balsam, maseczki anti-aging, czy ziołowe napary. Nawet z tego, co znajduje się w kuchni każdy może stworzyć krem, czy odwar.

Od stuleci znane są produkty, którym przypisuje się cudowną moc. Na przykład miód, czarny bez, pokrzywa. Ponadto jednym z czynników, znanych od lat, który skutecznie oddziałuje na skórę, jest olej z dzikiej róży. Znaleźć go można pod wieloma postaciami. Klasycznie jako ciecz, w formie mydła, czy jako peeling.

Stworzono aktywny, wegański, peeling do twarzy-róża z jagodą. W składzie zmieszano mineralny korund, enzymy, olej z dzikiej róży (z nasion), ekstrakty z owoców: borówki amerykańskiej, malin, winogron, papai, ananasa oraz wanilii. Dodano też różę damasceńską, wyciąg z owoców męczennicy. Te wszystkie składniki bardzo mocno nawilżają skórę, rozjaśniają oraz delikatnie złuszczają martwy naskórek. Co ciekawe produkt ten przeznaczony jest zarówno dla osób o cerze wrażliwej, jak i tej skłonnej do przetłuszczania się. Wszystko zależy od czasu i częstotliwości aplikacji. Skóra wrażliwa- do 2 razy w miesiącu na 3-5 minut, a mieszana i normalna- do 4 razy i aż na 10-15 minut.

Jeśli zależy, zwłaszcza paniom, na zachowanie młodzieńczego wyglądu na dłużej, warto już dziś sięgnąć po produkty z serii anti-aging. Już najmłodsze kobiety mogą włączyć naturalny balsam do codziennej pielęgnacji. Najważniejsza jest jednak systematyczność w jego nakładaniu. Polecanym produktem są też kremy pod oczy i do twarzy. Najlepiej, gdy mocno nawilżają i wnikają głęboko w skórę. Niebanalne znaczenie ma też tryb życia, geny oraz wpływ czynników środowiskowych, ilość snu oraz nawodnienie i zbilansowana odpowiednio dieta

Dodaj komentarz