Idealne kosmetyki na lato

Pielęgnacja musi być dostosowana do pory roku. Te wszystkie tłuste i mocno odżywcze kosmetyki, po które sięgałaś zimą, najprawdopodobniej nie sprawdzą ci się zbyt dobrze późną wiosną czy latem, dlatego już teraz powinnaś zadbać o wymianę swojej kosmetyczki, by uzupełnić ją nowymi produktami. Poniżej opisujemy kilka takich, które na pewno ci się przydadzą. Jakie kosmetyki na lato warto kupować i z których z nich warto korzystać nawet codziennie?

Pierwsza rzecz to delikatny szampon do włosów. Najlepiej naturalny, bazujący na roślinnych ekstraktach i wyzbyty z konserwantów, sztucznych barwników, aromatów i podobnych substancji. Latem włosy i tak są już dość mocno narażone na zniszczenia i przesuszenia. Słońce, wysokie temperatury powietrza, a także częste kąpiele w chlorowanej lub słonej wodzie nigdy nie będą wpływać na nie korzystnie. Odpuść więc sobie używanie mocnych szamponów, a już zwłaszcza tych z silikonami. Postaw na coś lekkiego i w stu procentach naturalnego. A jeśli tylko możesz, nie myj włosów codziennie. Rób to co najwyżej co drugi dzień, a najlepiej jeszcze rzadziej, aby niepotrzebnie nie przesuszać pasm i nie pozbywać ich naturalnej tłustej bariery ochronnej.

Świetne kosmetyki na lato to na szczęście nie tylko kolorowe cienie do powiek czy szminki. Jeżeli na wakacjach zwykle totalnie rezygnujesz z makijażu, bo chcesz dać swojej skórze odpocząć (co jest akurat bardzo dobrym wyborem), możesz zapewnić sobie odrobinę ciekawszego wyglądu przy pomocy lakierów do paznokci. Koniecznie tych w intensywnych nasyconych barwach! Latem odpuść sobie stonowane róże czy brązy czy czernie, które lepiej sprawdzają się jesienią bądź zimą. Teraz w modzie są lakiery neonowe. A jeśli lubisz jeszcze bardziej szaleć z manicurem, spokojnie możesz tworzyć na paznokciach różnego rodzaju wzorki albo doczepiać do nich małe naklejki. To sprawi, że kolorowe kosmetyki na lato nie będą ci już potrzebne!

Dodaj komentarz